+48 (71) 363 45 97
ul. Jordanowska 26, Wrocław
  • Czy pomocne?

Wykonywanie koron stomatologicznych na zęby

Drogi Pacjencie,

Nasz gabinet stomatologiczny we Wrocławiu został stworzony w 1989 roku z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i satysfakcji Pacjentów. Naszą satysfakcją jest z kolei kolejny zadowolony Pacjent opuszczający nasz gabinet stomatologiczny z pięknym i zdrowym uśmiechem na twarzy.

koronki na zęby porcelanowe, Wrocław, korony ceramiczne na zęby, korony półceramiczne

lekarz stomatolog Dorota Pomianowska

Porcelanowa korona Wrocław


Korona jest to uzupełnienie stałe zastępujące brakującą część koronową zęba. Wskazaniem do koronowania zęba jest uszkodzenie i osłabienie jego korony rozległą próchnicą, urazem, albo niewydolnymi licznymi bądź rozległymi wypełnieniami (kilkukrotne plombowanie).

Jest to doskonałe rozwiązanie dla Pacjentów, którzy nie chcą nosić zdejmowanej protezy. Należy pamiętać, że nawet braki pojedynczego zęba (nie tylko w odcinkach przednich, ale także w bocznych) należy uzupełniać. Brak zęba mimo, że czasami niewidoczny może spowodować późniejsze komplikacje dla Pacjenta. Przy brakach zębów mogą się pochylać zęby boczne, wysuwać się zęby przeciwstawne, występować zanik kości. Może to powodować później dłuższe i droższe leczenie stomatologiczne w przyszłości. Pojedyncze braki zębów mogą być uzupełnione poprzez most lub koronę na implancie. Nasz doświadczony stomatolog Wrocław zaproponuje Państwu najlepsze rozwiązanie. W naszym gabinecie Wrocław nasz stomatolog cały zabieg zakładania korony wykona się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny (protetyka bez bólu);


Zobacz także: