+48 713634597
ul. Jordanowska 26, Wrocław osiedle Oporów
  • Czy pomocne?

Stomatolog dla młodej osoby, dla dziecka

Drogi Pacjencie,

Mój gabinet stomatologiczny we Wrocławiu stworzyłam w 1989 roku z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i satysfakcji Pacjentów. Moją satysfakcją jest zadowolony Pacjent opuszczający gabinet stomatologiczny z pięknym i zdrowym uśmiechem na twarzy.

Dziecko, stomatolog, dla dziecka, dziecięcy.

Stomatolog Wrocław Dorota Pomianowska
Stomatolog Wrocław Dorota Pomianowska

Stomatolog dziecięcy Wrocław


W naszym gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu prowadzimy kompleksowe usługi stomatologii dziecięcej. Jest to znacznie trudniejsze niż leczenie dorosłych Pacjentów. Wymaga odpowiedniego przygotowania, specjalnego podejścia do małego Pacjenta i odpowiednich predyspozycji. Nasi lekarze stomatolodzy są odpowiednio przygotowani do pracy z dziećmi i wiedzą jak z maluchami współpracować żeby ich nie zrazić do wizyt w gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu.

czytaj: Pierwszy raz dziecko u stomatologa?

Nie ma sztywnych reguł, które by określały, w którym roku życia najlepiej udać się na pierwsza wizytę do stomatologa we Wrocławiu. Jednak zaleca się aby odbyło się to jak najwcześniej, nawet zaraz po wyrznięciu się pierwszych zębów mlecznych. Nie trzeba chyba przypominać, że najważniejsza jest profilaktyka. Regularne kontrolowanie stanu uzębienia już od najmłodszych lat wytwarza pozytywny nawyk. Nie powinniśmy czekać do pierwszego bólu zęba, to bardzo szybko zniechęca, sprawia, że stomatolog jest kojarzony jedyni z bólem i nieprzyjemnym borowaniem. Raczej powinien być widziany jak ktoś kontrolujący ogólny stan zębów i niezwłocznie reagujący w razie pojawienia się jakichkolwiek niepożądanych zmian. Ktoś, dzięki komu możemy uniknąć bólu i nieprzyjemności, niż jako ktoś ten ból zadający. W naszym gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu bez problemu można znaleźć pozytywnie nastawionych stomatologów, którzy bardzo łatwo nawiązują kontakt z małymi Pacjentami (dziećmi).

czytaj: Leczenie stomatologiczne mleczaków

Jeśli leczenie staje się konieczne dysponujemy rozwiązaniami znacznie zmniejszającymi niedogodności. Zastosowanie odpowiednich znieczuleń, czy w wyjątkowych sytuacjach odpowiednich leków uspokajających w znacznym stopniu usprawnia zabieg. Staramy się, aby nasz mały Pacjent odczuwał jak najmniejszy dyskomfort. Jest to ważne tak samo dla niego jak i dla nas.

Nasi stomatologowie dziecięcy są profesjonalnie przygotowani do zajmowania się małymi Pacjentami, a oprócz tego posiadają do tego zadania odpowiednie cechy charakteru, pasję i chęć niesienia pomocy.

Oferujemy kompleksowe usługi stomatologiczne dla dzieci:

  • ortodontyczne,
  • profilaktyczne – lakierowanie, fluoryzację.
  • higieniczne,
  • leczenie próchnicy.
Dorota Pomianowska Gabinet Stomatologiczny