+48 713634597
ul. Jordanowska 26, Wrocław osiedle Oporów
  • Czy pomocne?

Stomatolog estetyczny Wrocław

Drogi Pacjencie,

Mój gabinet stomatologiczny we Wrocławiu stworzyłam w 1989 roku z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i satysfakcji Pacjentów. Moją satysfakcją jest zadowolony Pacjent opuszczający gabinet stomatologiczny z pięknym i zdrowym uśmiechem na twarzy.

estetyczne wykonania, stomatolog estetycznie leczy, estetyczna stomatologia zachowawcza, kosmetyka zębów.

Stomatolog Wrocław Dorota Pomianowska
Stomatolog Wrocław Dorota Pomianowska

Stomatologia estetyczna Wrocław


Każdy zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym powinien być kosmetyczny. Każda ingerencja lekarza stomatologa nie tylko ma spełniać swoje funkcje terapeutyczna, ale często przede wszystkim musi spełniać funkcje estetyczne. Dlatego współczesna stomatologia zawsze jest estetyczna – poprawia wygląd Pacjenta. Samo dbanie o wygląd jest na tyle popularne, że stworzono osobny dział stomatologii, który zajmuje się jedynie estetyką, czyli jak najlepszym, naturalnym i korzystnym wyglądem Pacjentów. Musimy jednak pamiętać o tym, że duża część zabiegów kosmetycznych poprawia także funkcjonalność narządu żucia.

Każdy człowiek marzy o atrakcyjnym, naturalnym i korzystnym wyglądzie. Zęby i układ twarzy jest jedną z podstaw dobrej prezencji. Piękny zdrowy uśmiech przyciąga uwagę, wywołuje pozytywną reakcję otoczenia, a przede wszystkim dodaje pewności siebie, co dużo bardziej rzuca się w oczy i sprawia pozytywne wrażenie. Często zwraca się uwagę na perfekcyjny uśmiech gwiazd telewizyjnych. Trzeba sobie uświadomić, że w większości przypadków nie jest to dzieło natury – takie osoby wiele uwagi poświęcają na dbanie o dobrą prezencję. Niekwestionowane zasługi w osiągnięciu bardzo dobrego stanu są wykwalifikowani i utalentowani lekarze specjalizujący się w stomatologii estetycznej.

Jest wiele przyczyn nieestetycznego wyglądu zębów. Są to przyczyny genetyczne (wrodzone), przebyte choroby, kuracje i przyjmowane w ich trakcie leki, urazy mechaniczne, nieprawidłowości we wzroście i rozwoju zębów, wady ujawniające się i pojawiające się wraz z wiekiem. U każdego występują indywidualne, bardzo często niezależne od nas przyczyny. Stomatologia estetyczna jest właśnie po to, żeby radzić sobie z każdym problemem dotyczącym wizualnej strony naszego uzębienia.

Praktycznie każda specjalizacja stomatologii jest zaangażowana w stomatologie estetyczną. Zależnie od przypadku wykorzystuje się daną dziedzinę, a najczęściej łączy się siły ich wszystkich dla osiągnięcia najlepszego efektu. Przykładowo: ortodoncja – jeśli zęby są wykrzywione; protetyka – gdy trzeba posłużyć się koronami dla nadania prawidłowego kształtu zębom; periodontologia – gdy odsłonięte są szyjki zębowe i należy je doprowadzić do prawidłowego i estetycznego stanu.

Podstawowymi zabiegami stomatologii estetycznej są:

Wybielanie zębów

- przy pomocy odpowiednich preparatów wybielających każdy może wykonać zabieg samodzielnie w domu (trwa to dłuższy czas) lub poddać się jednorazowemu zabiegowi w gabinecie stomatologicznym w celu uzyskania praktycznie natychmiastowego efektu.

Profesjonalne czyszczenie zębów

– ta procedura wymaga wykonania kilku uzupełniających się zabiegów: skaling, piaskowanie, polerowanie zębów. Wszystkie te zabiegi mają na celu oczyszczenie powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych ze złogów twardych (kamień nazębny) i miękkich (płytka nazębna), a także wygładzenie szkliwa, aby utrudnić ponowne ich zaleganie.

Korygowanie kształtu i koloru zębów

– tutaj znajduje się kilka zabiegów, które wykonuje się zależnie od sytuacji.

Korekta kształtu

– wykonuje się ją za pomocą materiału kompozytowego. Tą metodą można skorygować niewielkie niedoskonałości, takie jak: niewielka przerwa między zębami, brak niewielkiego fragmentu korony zęba.

Licówki ceramiczne

– oprócz niewielkich korekt, za pomocą licówek można zmienić widoczny kształt zęba. Niewielki płatek porcelanowy, wykonany indywidualnie dla danego Pacjenta, przykleja się na stałe do przedniej powierzchni zęba. Licówka poprawia kształt i kolor zęba.

Korony porcelanowe

– za ich pomocą korygowany jest kształt i kolor całego zęba. Stosuje się je gdy ząb jest bardzo zniszczony, ponieważ wymagają dokładnego oszlifowania korony zęba z każdej strony. Oprócz poprawy estetyki poprawiają także funkcjonalność narządu żucia.

Korekty chirurgiczne przyzębia

– bardzo często w wyniku chorób zostają odsłonięte szyjki zębowe. Może to też być wrodzona wada anatomiczna. W takim wypadku należy poddać się zabiegowi, który nie tylko poprawia wygląd, ale też zabezpiecza korzenie zębów przed działaniem czynników zewnętrznych i chroni zęby przed szybkim wypadaniem.

Biżuteria nazębna

– ozdabianie zębów nie jest żadną nowością. Każdy zna choćby złote zęby, które nie kojarzą się raczej z niczym pozytywnym. Dzisiejsza biżuteria jest znacznie bardziej dyskretna i ma dodawać blasku i charakteru naszemu uśmiechowi. Może być zakładana na stałe, bądź na krótki czas, zależnie od preferencji. Tak jak w przypadku klasycznej biżuterii do dyspozycji mamy dużą ilość wzorów i materiałów.

Każda ingerencja w nasz wygląd powinna być skonsultowana ze specjalistą. Nie każdy zabieg może się okazać odpowiedni dla danej osoby. Może zaistnieć wiele przeciwwskazań. Jak wiadomo, jeśli jakiś zabieg może zaszkodzić Pacjentowi, lekarz musi odmówić jego wykonania. Nasi lekarze stomatolodzy potrafią dobrać najlepszą metodę poprawienia wizualnej strony uzębienia do danego przypadku. Najważniejsze jest zdrowie, zadowolenie i dobre samopoczucie naszych Pacjentów.

Dorota Pomianowska Gabinet Stomatologiczny