+48 713634597
ul. Jordanowska 26, Wrocław osiedle Oporów
  • Czy pomocne?

Usunięcie ósemek Wrocław

Drogi Pacjencie,

Mój gabinet stomatologiczny we Wrocławiu stworzyłam w 1989 roku z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i satysfakcji Pacjentów. Moją satysfakcją jest zadowolony Pacjent opuszczający gabinet stomatologiczny z pięknym i zdrowym uśmiechem na twarzy.

Usunięcie ósemek Wrocław, wyrywanie ósemki we Wrocławiu, trudne usuwanie ósemek.

Stomatolog Wrocław Dorota Pomianowska
Stomatolog Wrocław Dorota Pomianowska

Usuwanie ósemek Wrocław


Ósemki, czyli trzecie zęby trzonowe są najbardziej zaskakującymi i nieprzewidywalnymi zębami. Wyrastają między 17, a 25 rokiem życia, jednak często zdarzają się wyjątki. U niektórych ósemki się nie pojawią. Jeśli już zaczynają wyrastać, tylko w wyjątkowych przypadkach robią to bezboleśnie i w prawidłowy sposób. Najczęściej rosną krzywo, napierając na siódemki, przemieszczając je i powodując ból całej szczęki. Gdyby chodziło tylko o ból podczas wzrostu ósemek nie byłoby tak źle. Brak miejsca w łuku zębowym i przemieszczanie innych zębów może powodować wady zgryzu. Jeśli już bez większych problemów ósemki wyrosły, zazwyczaj znajdują się w takiej pozycji, że ich prawidłowe czyszczenie jest praktycznie niemożliwe domowymi sposobami – szczoteczka do nich nie dochodzi, nie mówiąc już o nici dentystycznej. Ósemek często nawet nie jesteśmy w stanie zobaczyć. Przez niewłaściwą higienę te właśnie zęby zaczynają się bardzo szybko psuć i powodować stany zapalne. To wszystko może się stać, gdy ósemki wyrosną.

czytaj: Ekstrakcje zębów zatrzymanych

Czy każdy może usunąć ósemki?

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego także w tym przypadku istnieje wiele przeciwwskazań. Należą do nich:

  • ząb tkwi w guzie nowotworowym bądź w naczyniu krwionośnym – w takim wypadku bezwzględnie należy odstąpić od zabiegu usuwania ósemki.
  • tymczasowe dolegliwości – opryszczka, zapalenie błony śluzowej, ropne zapalenie przyzębia – należy powstrzymać się z ekstrakcją ósemki do czasu wyleczenie tych dolegliwości.
  • choroby ogólnoustrojowe – białaczka, hemofilia, choroby serca i naczyń krwionośnych, nadciśnienie, choroby wątroby, nerek, cukrzyca, choroby zakaźne. W tych przypadkach zabieg usunięcia ósemki może być wykonany tylko pod ścisłą kontrola chirurga stomatologicznego we Wrocławiu.

Zobacz także:
Dorota Pomianowska Gabinet Stomatologiczny