+48 713634597
ul. Jordanowska 26, Wrocław osiedle Oporów
  • Czy pomocne?

Wykonywanie koron stomatologicznych na zęby

Drogi Pacjencie,

Mój gabinet stomatologiczny we Wrocławiu stworzyłam w 1989 roku z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i satysfakcji Pacjentów. Moją satysfakcją jest zadowolony Pacjent opuszczający gabinet stomatologiczny z pięknym i zdrowym uśmiechem na twarzy.

koronki na zęby porcelanowe, Wrocław, korony ceramiczne na zęby, korony półceramiczne.

Stomatolog Wrocław Dorota Pomianowska
Stomatolog Wrocław Dorota Pomianowska

Porcelanowa korona Wrocław, korony stomatologiczne


Korona jest to uzupełnienie stałe zastępujące brakującą część koronową zęba. Wskazaniem do koronowania zęba jest uszkodzenie i osłabienie jego korony rozległą próchnicą, urazem, albo niewydolnymi licznymi bądź rozległymi wypełnieniami (kilkukrotne plombowanie).

Jest to doskonałe rozwiązanie dla Pacjentów, którzy nie chcą nosić zdejmowanej protezy. Należy pamiętać, że nawet braki pojedynczego zęba (nie tylko w odcinkach przednich, ale także w bocznych) należy uzupełniać. Brak zęba mimo, że czasami niewidoczny może spowodować późniejsze komplikacje dla Pacjenta. Przy brakach zębów mogą się pochylać zęby boczne, wysuwać się zęby przeciwstawne, występować zanik kości. Może to powodować później dłuższe i droższe leczenie stomatologiczne w przyszłości. Pojedyncze braki zębów mogą być uzupełnione poprzez most lub koronę na implancie. Nasz doświadczony stomatolog Wrocław zaproponuje Państwu najlepsze rozwiązanie. W naszym gabinecie Wrocław nasz stomatolog cały zabieg zakładania korony wykona się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny (protetyka bez bólu);


Zobacz także:
Dorota Pomianowska Gabinet Stomatologiczny